Корисні сайти

Загальні

 1. Левко. Дитячий сайт.
 2. Казкар
 3. Львівська обласна бібліотека для дітей.
 4. Малеча - форум для сучасних батьків.
 5. Мама-Тато. Усе що ви маєте знати про дітей.
 6. Словограй. Літературний сайт Ігоря Січовика. Дитячі вірші, ігри зі словами, оповідання, казки, загадки, скоромовки, каламбури, дражнилки.
 7. Професор Крейд — яскравий, динамічний, сучасний пізнавально-розважальний журнал для дітей 6-10 років. Разом із веселою командою професора Крейда, академіка всіх наук, юні читачі переконаються, що бути розумним — це круто! Журнал видається з 2005 року щомісяця.
 8. Малеча. Сайт для теперішніх та майбутніх мам
 9. Чернігівський форум про дітей
 10. Петрик. Для батьків та дітей
 11. Соняшник
 12. Національна бібліотека України для дітей
 13. Київська обласна бібліотека для дітей

СУЧАСНЕ ДОШКІЛЛЯ ПІД КРИЛАМИ ЗАХИСТУ

Команда Міністерства освіти і науки регулярно оновлює рубрику та запрошує ознайомитися з:

матеріалами, які містять вправи для розвитку логічного мислення для дітей різного віку,

· руханками та відеозаняттями з хореографії,

· розвивальними відеозаняттями;

· цікавими розвивальним заняттями з музики та логопедії;

· корекційними відеозаняттями,

· ляльковими виставами,

· авторськими завданнями з різних напрямів діяльності та презентацією майстер-класу «Лялька-мотанка».

ВІДНОВЛЕННЯ ЧЕРЕЗ СПОРТ – НОВИЙ НАПРЯМ ПРОЄКТУ
ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ «ПОРУЧ»

Спільний проєкт МОН і ЮНІСЕФ «Поруч» спрямований на надання психосоціальної допомоги дітям, молоді та сім’ям, що постраждали внаслідок війни. Він стартував у березні 2022 року у форматі онлайн і складався з очних груп психологічної підтримки для підлітків і батьків. Наразі охоплюватиме арт-терапію, майстер-класи, розвиток здорового харчування та спортивні заняття в поєднанні з психологічною роботою.

У межах проєкту батьки зможуть залучати дітей до занять на спортивних майданчиках, під час яких діти займатимуться з психологом, гратимуть у рухливі ігри з футбольним м’ячем, а на завершення отримають інформацію від медичних волонтерів.

Протягом п’яти місяців спортивні заняття впроваджуватимуться у восьми областях України: Хмельницькій, Рівненській, Волинській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій і Закарпатській.

ЯК ГОВОРИТИ ДІТЯМ ПРО ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ

Експерти ЮНІСЕФ підготували прості поради для батьків та педагогів, як розповісти дітям про вибухонебезпечні предмети та касетні боєприпаси.

6 ПОРАД, ЯК БАТЬКАМ ВІДНОВИТИ РІВНОВАГУ

Інформація стане у пригоді дорослим, які відчувають стрес. Дотримуючись цих порад, вони зможуть повернути собі рівновагу та відновити ресурс на підтримку своєї дитини.

БЕЗПЕЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ДЛЯ ДИТИНИ В УМОВАХ ПЕРЕМІЩЕНЬ

Експерти ЮНІСЕФ підготували поради, які допоможуть батькам створити безпечне середовище для дитини в новому помешканні, в укритті та в автівці під час переїзду. Поради стосуються облаштування домашнього простору, поводження з приладами, меблями, а також небезпечними предметами.

ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО НОВИНИ

Відеолекція експертки з питань змісту освіти Команди підтримки реформ МОН, голови ГО «Медіана» Марини Кафтан. Медіатренерка ділиться важливими порадами, як говорити про страшне з дітьми молодшого віку.

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СУПРОВІД ВИХОВАННЯ І РОЗВИТКУ ДІТЕЙ
ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В УМОВАХ ВІЙНИ

Запис вебінару доктора педагогічних наук, професора Луценко Ірини Олексіївни.

ЯК ПІКЛУВАТИСЯ ПРО ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Поради від експертів Асоціації працівників дошкільної освіти стануть у нагоді батькам дітей з інвалідністю під час екстрених ситуацій. У матеріалі за посиланням – інформація про речі першої необхідності, які допоможуть облаштувати для дитини безпечне та комфортне середовище та мінімізувати стрес.

ГРУПИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ «ПОРУЧ» ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ

Запрошуємо освітян на безоплатні групи психологічної підтримки, під час яких вони зможуть отримати фахові поради, поспілкуватися з колегами й психологами про війну та її вплив на власне самопочуття й самопочуття вихованців. Долучитися до щотижневих зустрічей можна, заповнивши форму за посиланням.

МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК BEBBO, ЯКИЙ ДОПОМАГАЄ БАТЬКАМ
ПІКЛУВАТИСЯ ПРО ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Мобільний додаток Bebbo створено для підтримки батьків та осіб, які доглядають за дітьми віком від 0 до 6 років. Він містить необхідні матеріали та інструменти, що допоможуть дорослим стежити за здоров’ям та розвитком дітей.

НОВІ ВИПУСКИ ДИТЯЧОГО ОНЛАЙН-САДОЧКА НУМО

Дитячий онлайн-садок НУМО – це відеозаняття для дітей віком від 3 до 6 років. Ініціатива допоможе батькам зайняти дитину пізнавальними та розвивальними активностями і, наскільки це можливо, відволікти від війни. Нові випуски садочка доступні до перегляду на YouTube-каналах МОН та ЮНІСЕФ і на платформі MEGOGO.

ТИХІ ІГРИ

Експерти Українського інституту розвитку освіти разом з ЮНІСЕФ підготували збірку ігор, що стане в пригоді батькам і педагогам при роботі з підлітками та дітьми молодшого шкільного віку.
«Тихі» ігри допоможуть налагодити спілкування між учасниками та сприятимуть проживанню позитивних емоцій і реакцій. Ігри можна легко адаптувати до різної аудиторії, змінювати образи та теми.
«Тихі» ігри спрямовані на:

· формування образного мислення, розвиток усного мовлення,

· уміння виділяти істотні ознаки об’єктів;

· зняття емоційного напруження та вміння працювати в команді;

· контроль власних емоцій і структурування висловлювань;

· формування позитивного настрою, запам’ятовування важливої інформації;

· розвиток навичок усного та писемного мовлення;

· формування символічного та критичного мислення.

«Тихі» вправи можна завантажити за посиланням.

МОН розробило інформаційний комікс для дітей, як поводитися у час воєнного стану.

Кiлькiсть переглядiв: 30

Коментарi