/Files/images/Дитина..особистість.png/Files/images/adaptacіja-1.jpg/Files/images/adaptacіja-2.png/Files/images/adaptacіja-3.png/Files/images/adaptacіja-4.png/Files/images/adaptacіja-5.jpg/Files/images/adaptacіja-6.jpg/Files/images/adaptacіja-7.jpg/Files/images/adaptacіja-8.jpg/Files/images/Налагодити позитивний взаємозвязок з дитиною.jpg/Files/images/5 Тест спілкування_1.jpg/Files/images/5 Тест спілкування_2.jpg/Files/images/5 Тест спілкування_3.jpg/Files/images/5 Тест спілкування_4.jpg/Files/images/5 Тест спілкування_5.jpg/Files/images/5 Тест спілкування_6.jpg/Files/images/Шкала Інтернет-залежності Анастасії Жічкіної Перевір себе і близьких_1.jpg/Files/images/Шкала Інтернет-залежності Анастасії Жічкіної Перевір себе і близьких_2.jpg/Files/images/Шкала Інтернет-залежності Анастасії Жічкіної Перевір себе і близьких_3.jpg/Files/images/Позитивне ставлення до дитини.jpg/Files/images/1 Поради кращих батьків.jpg/Files/images/Поради батькам Підтримка дитини1.jpg/Files/images/Поради батькам Підтримка дитини2.jpg/Files/images/Поради батькам Підтримка дитини4.jpg/Files/images/Поради батькам Підтримка дитини3.jpg/Files/images/Домашня діагностика до школи1.jpg/Files/images/Домашня діагностика до школи2.jpg/Files/images/Домашня діагностика до школи3.jpg/Files/images/Домашня діагностика до школи4.jpg/Files/images/Домашня діагностика до школи5.jpg/Files/images/Домашня діагностика до школи6.jpg/Files/images/Домашня діагностика до школи7.jpg/Files/images/Домашня діагностика до школи8.jpg/Files/images/Домашня діагностика до школи9.jpg





/Files/images/Дитячі маніпуляції1.docx.jpg

Дитячі маніпуляції

Що ж зазвичай мається на увазі під "дитячою маніпуляцією"?

Якщо звести воєдино всі поведінкові прояви, які батьки позначають цим терміном, виходить, що сюди потрапляє все, що, по-перше, викликає негативну реакцію батьків, по-друге, спрямоване на досягнення потрібного дитині результату. Чи можна таку поведінку вважати аномальним, ознакою якоїсь надзвичайної зіпсованості або поганого характеру? Зрозуміло, немає. Проблема в тому, що мами і татусі можуть задовольняти свої потреби самостійно; діти ж залежні від батьків, тому їм для досягнення своїх цілей доводиться якось впливати на батьків. Так само як мами і татусі для просування своїх інтересів щодня впливають на десятки людей, і не завжди ці люди задоволені тим, що відбувається.

В якому вигляді зазвичай проявляється «тероризм» маленьких маніпуляторів?

· Гіперактивність (не плутати з гіперактивністю, викликаної психологічними причинами)
Дитина перетворюється в «реактивний літак»: влазить в кожну тумбочку, літає по квартирі, все перекидає, тупотить ніжками, кричить та ін. загалом, чим більше шуму, тим краще. І навіть мамин крик — це вже увагу. А далі можна пред’являти вимоги, тому що мама зробить все, аби дитя не плакало» і заспокоїлося.

· Демонстративна неуважність і несамостійність
Дитина чудово вміє чистити зуби, зачісуватися, зав’язувати шнурки, збирати іграшки. Але перед мамою він розігрує безпорадного малюка, категорично не бажаючи що-небудь робити або роблячи це нарочито повільно. Це — одна з найбільш «популярних» маніпуляцій, причина якої — в гіперопіку батьків.

· Болючість, травма
Теж поширена дитяча хитрість: мама в жаху дивиться на нагрітий на батареї градусник, терміново вкладає в ліжко, годує смачним варенням і читає казки, не відходячи ні на крок від «прихворілого» карапуза. Або заціловують легку подряпину на ніжці дитини і несе його 2 км на руках, тому що «не можу йти, боляче, ніжки втомилися і пр.».
Щоб малюку не довелося обманювати вас, приділяйте їй більше часу. Якщо дитина відчуває, що його люблять, що він важливий, то необхідність у таких виставах для нього просто відпадає. Небезпечна ситуація може скластися, якщо такі вистави заохочувати — одного разу дитина дійсно може завдати собі травму, щоб на нього, нарешті, звернули увагу.
Що робити? Відразу звертайтеся до лікаря, ледь дитина заявляє про свою хворобу або травму (не лякайте лікарями, а саме звертайтесь). Діти лікарів і уколи не люблять, тому «хитрий план» відразу розкриється. Або своєчасно виявиться і буде пролікована хвороба.

· Сльози, істерики
Дуже ефективний метод, особливо, якщо його застосовувати на публіці. Там вже мама точно не зможе ні в чому відмовити, бо побоїться осуду перехожих. Так що сміливо падаємо на землю, стукаємо ніжками, кричимо, лаємося «ти мене не любиш!» і пр. Якщо вам ця ситуація знайома, значить — ваша дитина вже засвоїв правило, що «мамою можна керувати за допомогою істерик».

· «Це не я винен!»
Це кішка, брат, сусід, однокласник і пр. Перекладання вини на іншого дитина намагається уникнути покарання. У майбутньому це може позбавити дитину його друзів і елементарної поваги. Тому ніколи не кричіть і не сваріть дитину за провини і витівки. Нехай малюк буде впевнений, що вам він може зізнатися в усьому. Тоді і страху перед покаранням у нього не буде. А після того, як зізнається, обов’язково похваліть дитину за його чесність і спокійно поясніть, чому його витівка — це недобре.

· Агресія, дратівливість
І все це заради того, щоб збулося бажання про чергової партії мильних бульбашок, ще однією ляльці, морозиві посеред зими та ін.
Не звертайте увагу на поведінку свого маленького маніпулятора, будьте непохитні і незворушні. Якщо «глядачі» не реагують, то акторові доведеться піти зі сцени і зайнятися чимось більш корисним.

Маніпуляції дитини — це не просто «вимотування нервів» батькам, це ще й дуже серйозна негативна установка на майбутнєдля дитини. Тому вчіться спілкуватися з дитиною так, щоб йому не доводилося вдаватися до маніпуляцій.

Що робити, коли дитина маніпулює батьками — вчимося приборкувати маленького маніпулятора!

· Дитина вперше влаштував вам істерику в публічному місці?
Ігноруйте цю істерику. Відійдіть в сторону, демонстративно відверніться на що-небудь або відверніть чим-небудь дитини, щоб він забув про свою істерику. Піддавшись на маніпуляцію один раз, ви будете приречені боротися з істериками постійно.

· Дитина влаштував істерику будинку?
В першу чергу, попросіть родичів-«глядачів» вийти з кімнати, або самі вийдіть разом з дитиною. Внутрішньо зберіться, порахуйте до 10, суворо, спокійно і впевнено поясніть дитині, чому не можна зробити так, як він вимагає. Як би дитина не кричав, ні истерил — не піддавайтеся на провокації, не відступайте від своєї вимоги. Ледь малюк заспокоїться, обійміть його, скажіть, як сильно його любите, і поясніть — чому така його поведінка неприпустимо. Істерика повторилася? Повторіть весь цикл заново. Тільки коли малюк зрозуміє, що істерикою нічого не домогтися, він перестане їх використовувати.

· «Я хочу, хочу, хочу…»
Відомий прийом дітей, щоб тиснути на батьків і зробити по-своєму всупереч всьому. Стійте на своєму. Ваша «мантра» повинна бути незмінною — «спочатку уроки, потім комп’ютер» або «спочатку прибрати іграшки, потім на гойдалки».
Якщо дитина продовжує на вас тиснути істерикою або іншими методами маніпуляції, і ви в покарання заборонили йому комп’ютер на 3 дні — тримайтеся ці 3 дні, незважаючи ні на що. Якщо ви здастеся — вважайте, що битва програна. Дитина повинна знати, що ваше слово і позиція — залізні.

· Брехня і маленька брехня «порятунок»
Підтримуйте з дитиною довірливі стосунки. Дитина повинна вам довіряти на 100 відсотків, дитина не мав вас боятися. Тільки тоді маленька і велика брехня дитини (в будь-яких цілях) обійде вас стороною.

· Поведінка зло мамі
Демонстративно неприбрані іграшки, ігнорування ваших прохань, пізнє повернення додому при ваше прохання «бути в 8!» та ін. Так дитина висловлює свій протест і показує, що він у цій «битві» здобув верх. Не буяньте, не кричіть, не сваріться — це марно. Почніть з розмови по душам. Не допомогло — включаємо обмеження на телефон, комп’ютер, прогулянки та ін. Знову даремно? Міняйте метод спілкування з дитиною: захопіть його новим хобі, знайдіть для нього заняття за інтересами, проводите з ним максимально багато часу. Шукайте підхід до своєї дитини, відсікаючи метод батога і пряника конструктивного діалогу і компромісу.

· «Віддай мені комп’ютер! Не буду робити уроки! Не буду вмиватися! Хочу комп’ютер, і все!»Ситуація, напевно, багатьом знайома (в різних варіаціях, але для сучасних дітей, на жаль, стає досить частою). Що робити? Будьте хитріше. Нехай дитина награється, а вночі спокійно заберіть техніку і сховайте (віддайте на зберігання сусідам). Потім скажіть дитині, що комп’ютер зламався, і його довелося відвезти в ремонт. Ремонт, як відомо, триває дуже довго. А ви за цей час можете встигнути переключити увагу дитини на більш реальні заняття.

· Малюк переводить вас і сусідів криками, дригає ніжками, катається по підлозі і кидається іграшками?
Візьміть його на ручки, відкрийте кватирку і разом з малюком виганяйте на вулицю цих підлих «капризиков». Дитині гра сподобається, а істерика пройде сама. Відвернути від істерики малюка набагато простіше, ніж підлітка. І саме в цьому віці потрібно закріплювати в дитині істину — «примхами і істериками нічого не досягти».

· Гра на почуттях батьків чи емоційний шантаж
Зазвичай це відноситься до підлітків. Підліток всім своїм виглядом показує, що якщо мама (тато) не виконає його вимоги, то підлітку стане погано, сумно, боляче і взагалі «життя скінчилася, мене ніхто не розуміє, я нікому тут не потрібен». Задайтеся питанням — чи стане насправді ваша дитина щасливішими, якщо ви підете на поступки? І не ввійде у звичку у вашого дитини? І чи не вплинуть ваші поступки на становлення дитини, як члена суспільства? Ваше завдання — донести до дитини, що життя — не тільки «хочу», але і «треба». Що завжди доводиться чимось поступатися, ніж шукати компроміс, з чимось миритися. І чим раніше дитина зрозуміє, тим легше йому буде адаптуватися у вже дорослому житті.

· «Ти руйнуєш моє життя!», «Мені немає сенсу жити, коли ви мене не розумієте!» — це вже більш серйозний шантаж, і ігнорувати його не можна
Якщо дитина кидається такими словами, бо ви не пустили його на лавку у дворі до друзів і змусили робити уроки — стійте на своєму. Спочатку уроки, потім друзі. Якщо ситуація дійсно серйозна, то дозвольте підлітку вчинити, як він хоче. Дайте йому свободу. І будьте поруч (психологічно), щоб встигнути його підтримати, коли він буде «падати». Іноді простіше дати дитині зробити помилку, ніж довести йому, що він не правий.

· Дитина демонстративно відсторонюється
На контакт не йде, розмовляти не хоче, закривається в кімнаті і пр. Це теж одна з дитячих стратегій-маніпуляцій, що потребує вирішення. Перш за все, встановіть причину такої поведінки дитини. Цілком можливо, що ситуація серйозніша, ніж вам здається. Якщо серйозних причин немає, і дитина просто використовує такий метод «пресингу», дайте йому можливість «ігнорувати» вас рівно стільки, наскільки вистачить його терпіння. Продемонструйте, що ніякі емоції, прийоми і маніпуляції не скасовують обов’язків дитини — прибрати за собою, вмитися, зробити уроки, прийти вчасно та ін.

Помилки батьків у спілкуванні з дітьми-маніпуляторами — чого не можна робити і говорити?

· Не запускайте ситуацію.Вчіть дитину домовлятися і шукати компроміс, не плекайте його маніпулятивне поведінку.

· Не звинувачуйте себе за «жорсткість», коли дитина ридає посеред вулиці, не отримавши чергову партію машинок. Це не жорстокість — це частина виховного процесу.

· Не лайтеся, не кричіть, і ні в якому разі не застосовуйте фізичну силу — ніяких ляпанців, потиличників і воплів «ну я щаз тобі!». Спокій і впевненість — ваші головні інструменти виховання в даній ситуації.
Якщо істерика повторюється, значить, вмовляння не діють — проявіть твердість. Момент істини не завжди приємний, і малюк повинен це зрозуміти і запам’ятати.

· Не читайте довгих лекцій про «добре і погано».Твердо заявіть про свою позицію, чітко сформулюйте причину відмови у вимозі дитини і тримайтеся обраного шляху.

· Не допускайте ситуації, коли дитина після сварки засинає, так і не помирившись з вами.Лягати спати і йти в школу дитина повинна в стані абсолютного спокою і усвідомлення, що мама його любить, і все добре.

· Не вимагайте від дитини того, чого самі не в змозі зробити.Якщо ви курите — не вимагайте підлітка кинути палити. Якщо ви не особливо любите займатися прибиранням, не вимагайте від дитини прибирати іграшки. Вчіть дитину на своєму прикладі.

· Не обмежуйте дитину у всьому і вся.Надавайте йому хоча б невелику свободу вибору. Наприклад, яку кофтинку він хоче одягти, який гарнір хоче на обід, куди він хоче піти, тощо

· Не дозволяйте дитині ігнорувати ваші власні потреби.Привчайте його рахуватися з вашими потребами і бажаннями. І з бажаннями дитини теж намагайтеся рахуватися.

І головне — не ігноруйте дитину. Після того, як інцидент вичерпано, обов’язково поцілуйте дитини і обійміть. Позначивши межі поведінки для дитини, не віддалятися від нього.

Використане джерело: http://vyshgorod-zolotyikluchyk.edukit.kiev.ua/poradi_psihologa/
/Files/images/Шульга 1.jpg/Files/images/Шульга 1а.jpg/Files/images/Шульга 1б.jpg
/Files/images/Снимок 11.PNG

7 простих правил, як виховати дитину, щоб не було потреби на неї кричати

Домашнє виховання – це індивідуальний підхід кожного з батьків до своєї дитини. Більшість застосовує ті правила, якими користувалися минулі покоління.


На жаль, крики, залякування і тілесні покарання ведуть до незворотних наслідків в психіці чада. Але як не зірватися, коли дитя поводиться по-хамськи та сперечається? Здається, неможливо. Тому постарайтеся виховати дитину так, щоб у вас не було потреби на неї зриватися. При правильному підході вона не просто подасть вам склянку води в старості, а зробить щось більше…

1. Не кричіть на дитину

«Кращий спосіб зробити дитину хорошою – зробити її щасливою», – говорив Антуан де Сент-Екзюпері. Малюк, на якого постійно лаються батьки, відчуває себе нещасним. Ви вихлюпуєте на нього негатив, який він згодом спроєктує на вас. Або ж, навпаки, через лайку він стане «слухняним тихонею», який перетвориться в безвольного підлітка. Тому, якщо ви не хочете такого розвитку подій, навчіться розмовляти спокійно. У підсумку ви помітите, як змінюється поведінка дитини.

Якщо вам складно стримувати себе, розберіться, чому ви роздратовані і кричите. Можливо, це погана успішність в школі або відмова їсти кашу? Тому наступного разу морально підготуйте себе до такої ситуації та сплануйте розмову. А ще зверніть увагу на причини, подивившись в корінь проблеми. Двійка з математики – зменшіть навантаження з інших предметів і займіться нею. Не їсть кашу – а ви самі її пробували? Якщо так, тоді приготуйте страву за новим рецептом. Гречка, яка приправлена ​​тільки сіллю і маслом, – не найкращий варіант для сучасної дитини. Є стільки цікавих ідей.

2. Хваліть дитину

Психологи кажуть, що дитину треба хвалити частіше, ніж лаяти. На жаль, привід буває складно знайти. Але ви спробуйте. Уявіть картину. Ви приходите зі зборів, сина вдома немає, постіль не застелена, уроки не зроблені, а він гуляє. Тут він з’являється і чекає, що ви знову почнете на нього кричати. А ви скажіть щось приємне, похваліть за успіхи в географії. Загалом, знайдіть за що. Потім попросіть сісти за уроки, тепер він зробить це без лайки. Ось і відпав привід кричати. Не бійтеся хвалити дитину, але і не потурайте її капризам.

3. Не завищуйте вимоги

Не варто очікувати від дитини занадто багато чого. Можливо, він не сильний в математиці, проте відмінно малює і пише вірші. Знайдіть те, що у нього виходить найкраще, потім це розвивайте. Не треба кричати, якщо він вчиться погано, можливо, він виросте геніальним художником. Розслабтеся і не змушуйте його стрибати вище голови.

4. Станьте прикладом для наслідування

Діти все повторюють за своїми батьками. Коли ви не караєте чадо, а показуєте йому на своєму прикладі, як долати труднощі, ви виховуєте цілеспрямовану дитину. Малюки, у яких авторитетні батьки, виростають більш впевненими в собі, допитливими і відкритими.

5. Подружись з дитиною

Дружба з дитиною – це значить, що чадо повинне знати, що в будь-яку секунду зможе до вас звернутися. В результаті від спілкування дитина отримає допомогу і пораду, а не осуд. Коли ви будете перебувати в досить близьких стосунках, вам самим не захочеться на неї підвищувати голос.

6. Присвячуйте їй свій час

Хоча б 15 хвилин в день приділяйте увагу дитині. У ці моменти робіть саме те, що малюк сам хоче. Почитайте книгу, подивіться його улюблений мультфільм в 15 разів або просто попийте чай і поговоріть. Якщо йому не буде вистачати уваги, він почне шукати її в інших людях і компаніях. На жаль, не завжди позитивних.

7. Полюбіть себе

Якщо ви самі по собі гармонійні, то не захочете зриватися на дітях. Часто батьки кричать через те, що втомилися і їм не вистачає часу. Вирішіть спочатку свої проблеми, а потім прийміться виховувати дитину. Якщо батько щасливий, він не буде кричати.

Потрібно не тільки вчитися не кричати на дитину, але і викорінити причину гніву. Виховуйте себе, зрозумійте, чому деякі події відбуваються в житті, і вже тоді підвищувати голос на малюка у вас не буде бажання і приводу.

Моя дитина
За матеріалами

Використане джерело: https://dytyna.blog/7-prostyh-pravyl-yak-vyhovaty-dytynu-shhob-ne-bulo-potreby-na-neyi-krychaty/

6 батьківських звичок, які порушують емоційний контакт з дитиною

Емоційний контакт батьків і дитини - фундамент сімейних взаємин, на якому стоїть багатоповерховий будинок під назвою «виховання». У кожного з батьків є потенціал зробити цей фундамент міцним, але іноді контакт з дитиною втрачається. У нас є для вас гарні новини: навіть якщо контакт втрачено, його можна повернути. Як саме - розповідає психолог Анастасія Іванова.

Цей текст не розповість батькам про симптоми і ознаки порушення контакту, які можна побачити в дитині. Відповідальність за створення цього міцного зв'язку цілком віддано в руки батькам. Замість цього я розповім про батьківські помилки, які можуть призвести до втрати близькості з дитиною.

1. Ви звертаєте увагу на дитину тільки тоді, коли вона робить щось не так

Чомусь частіше помічається щось погане, а хороше сприймається як природне. Коли дитина щось упускає, ми відразу бачимо це і робимо зауваження, але от коли вона акуратно тримає предмет у своїй маленькій ручці, ми мовчимо або навіть не помічаємо.

Варто зрозуміти, що дитина запам'ятовує, що коли вона робить щось не так, батьки відразу звертають на неї увагу. Її висновок: помилка = увага. Кількість зауважень пропорційне прагненню дитини приховувати і віддалятися від батьків.

Рекомендація. Звертайте свою увагу на ту поведінку, яку хочете бачити знову. Рівняння просте: бачите позитивну поведінку - підкресліть її. Наприклад, так: «Мені подобається, коли я бачу, що ти граєш спокійно і зосереджено».

2. Ви не хвалите свою дитину

Швидше за все, зараз всі батьки подумають: «Та це не про мене, я завжди хвалю свою дитину». Хвалебні слова в дусі «молодець», «добре» і «супер» на сотий раз сприймаються дитиною як порожній звук. У такої похвали завжди є зворотна сторона - знецінення для дитини.

Ми ж говоримо про «якісну» похвалу, коли батьки уважні до дитини і бачать, що саме у неї добре вийшло. Хвалити треба за конкретну поведінку, адже таким чином ви розвиваєте в дитині впевненість у собі і здатність побачити результат своїх дій.

Рекомендація. Замініть слово «молодець» на фразу: «Мені подобається, як ти прикрасив цей будинок», кожен раз помічаючи деталь, яку ваша дитина зробила добре, навіть найменшу.

3. Ви не обговорюєте її та свої емоції

«Не плач», «не сумуй», «це дурниці», «з мамою все гаразд, просто в око щось потрапило» - саме такі фрази віддаляють дитину від батьків. Дитина відчуває, що її емоції не приймають, а батьки їй брешуть про свої. Який висновок вона може зробити? «Так, проявляти свої емоції погано, тебе не зрозуміють навіть батьки».

Говорити про свої емоції важливо, а дати можливість дитині розповісти про її біди без коментарів в стилі «не відчувай» - ще важливіше.

Рекомендації. Використовуйте позначення емоцій дитини. Якщо ви бачите, що вона сумує через сварку з друзями, ви можете сказати їй: «Це, мабуть, дуже сумно і неприємно - посваритися зі своїми друзями» або «Я бачу, що ти сумуєш». Таким чином ви говорите про те, що приймаєте її будь-якою, що відчувати - нормально. І нагадуєте, що ви - поруч.

4. Ви вважаєте дитину ще маленькою для того, щоб робити самостійний вибір

Анекдот: «Мамі холодно - одягни светр». Діти й справді краще знають, чого вони хочуть. Дитина може вибрати сама, які штани одягти, з ким грати, якими іграшками ділитися - цей список можна продовжувати ще дуже довго.

Пропонувати дитині вибір - значить розвивати її самостійність і відповідальність, будучи поруч як уболівальник, від якого вона відчуває підтримку. А ще ми всі, в тому числі і діти, маємо право на помилку. Вони мають право обрати не те, зробити висновок (не без допомоги батьків) і піти вибирати далі.

Рекомендація. Дайте дитині можливість вибрати і зіткнутися з наслідками вибору, підтримуючи тим самим самостійність. Бувають ситуації, коли можна запропонувати дитині «вибір без вибору», тільки одне з двох: «Ти будеш рис або пюре на вечерю?».

5. Ви використовуєте насильницькі методи виховання

Тіло вашої дитини - її священна територія з відповідними межами. Порушуючи його межі, ви показуєте їй свою неповагу до її особистості.

Бити, тягати, щипати, ставити на гречку - це неприйнятні методи виховання для дорослої людини, яка володіє мовою для вираження своїх думок. Батьки не мають права бити свою дитину, що б вона не зробила і якою б вона не була.

Рекомендації. Зробіть глибокий вдих-видих, дайте собі час заспокоїтися і подумати, як ви можете вплинути на поведінку дитини без використання насильства. Спокій, рівний тон голосу і вербалізація конкретної поведінки, яку ви хочете побачити, може допомогти вам в цій нелегкій справі.

6. Ви мало часу проводите разом

Сидіти поруч, втупившись у телефон, поки дитина збирає пазли - не рахується. Прийти до дитини, поки вона збирає пазли і зібрати їх за неї - теж не зараховується. У грі зі своєю дитиною ви можете її чогось навчити або навчитися самому, дізнатися, що цікаво вашій дитині і що її турбує.

Якісний час - це вміння слідувати ініціативі дитини в грі, щоб вона відчувала себе значущою, а в батьках побачила друга.

Рекомендація. Кожен день хоча б 10 хвилин приділяйте справжній грі. Нехай дитина обере її сам, а ви дотримуйтесь її ініціативи.

На закінчення хочеться сказати всім батькам, що діти потребують безумовної любові і прийняття. Не забувайте про важливість контакту, навіть якщо ви втомилися. Ви неодмінно впораєтеся з труднощами і збережете близькість з дитиною, якщо захочете.

з МЕЛ (Анастасія Іванова)

Джерело: Дитячий психолог.

https://www.facebook.com/groups/885583034956426/?multi_permalinks=1797950367053017

ВІДОМИЙ ПСИХОЛОГ ЮЛІЯ ГІППЕНРЕЙТЕР: ЧИ ЗАВЖДИ ПОТРІБНО ДОМАГАТИСЯ ДИТЯЧОЇ СЛУХНЯНОСТІ

Ви записали дітей в англійську школу, возите на море і вважаєте себе хорошими батьками? Але найголовніше у вихованні дитини - те, як ви з ними розмовляєте.

Незважаючи на те, що за останні 10-20 років світ навколо змінився, проблеми відносин дітей і батьків залишилися колишніми. Ми як і раніше хочемо, щоб діти нас слухали, хочемо жити без конфліктів і сварок. У той же час з'явилася одна істотна зміна: батьки стали частіше задавати собі питання, чи завжди потрібно за всяку ціну домагатися слухняності.

Більшість з нас хоче виховувати дітей правильно. Ми починаємо визнавати, що дитина має право бути такою, яка вона є, що її не потрібно підганяти під стандарти. Але як це зробити? Як не банально, в першу чергу необхідно зрозуміти дитину. І вже виходячи з розуміння її особистих потреб, будувати відносини.

Перш ніж відреагувати на черговий вчинок сина або дочки, потрібно зрозуміти, що за ним стоїть: втома, образа, роздратування, гнів чи радість?

Для цього дитину треба:

По-перше, вислухати.
По-друге, зрозуміти її емоції і пояснити їх їй самій - адже маленька людина часто просто не може висловити словами свої переживання.
І тільки після цього можна продовжувати наполягати на своєму або, навпаки, в даний момент відмовитися від наміру її «виховувати».

Розуміння партнера - основа доброзичливих відносин, будь то чоловік і дружина або мама і дитина. І тут неоціненна роль техніки активного слухання. Наприклад, малюк заявляє: «Не хочу лягати спати!» Мама може почати наполягати, дитина - протестувати, врешті-решт мама йде скаржитися батькові: «Він мене не слухається!» А це вже конфлікт.

Як не допустити конфронтації? Ви ж розумієте, що для маленької дитини спати - це туга. Потрібно сказати: «У тебе дуже цікава гра, тобі не хочеться в ліжечко, але пора. Зараз ми з тобою підемо, вмиємося, я почитаю тобі або розповім казку ». Це співчуваюче слухання. Ви повідомили дитині, що розумієте її почуття і поважаєте їх. Ви не влаштували скандал і не програли, тому що в підсумку мирно змогли відвести її і укласти.

Алгоритм активного або співчуваючого слухання дієвий в будь-якому випадку для партнера будь-якого віку. У випадку з дитиною за відносини відповідаєте ви, тому що ви старше і досвідченіше. І якщо ви вибрали такий стиль відносин, вам потрібно працювати над самим собою. Потрібно навчитися слухати, розуміти і приймати свою дитину або партнера. Якщо вона відмовляється виконати якесь доручення, прислухайтеся до себе: це було прохання або вимога?

Ви готові врахувати чужі інтереси?

Ви віддаєте собі звіт, що її заняття, її інтереси для неї життєво важливі?

Виховання дитини неможливе без роботи дорослого над собою. Коли ви застосовуєте техніку активного слухання, починається те, що я називаю магією вправного спілкування: поступово змінюється загальний настрій, стають більш доброзичливими інтонації і взагалі атмосфера в сім'ї. Зникає напруга, ви на власному прикладі вчите дитину шанобливому ставленню до чужої особистості, вчите її спілкуватися.

Психологи прийшли до висновку, що батьківський стиль виховання записується в психіці дитини, а в подальшому дорослому житті відтворюється найчастіше автоматично. Швидше за все, ваші діти будуть виховувати ваших онуків так, як ви виховували їх. І, якщо вас щось не влаштовує, турбує у відносинах з дитиною, це вагомий привід переглянути стиль виховання в сім'ї і почати виправляти ситуацію.

5 речей, які ви можете робити для дитини кожен день:

1. Підтримуйте її успіхи. Відзначайте і хваліть всі досягнення, обговорюйте деталі перемог, захоплюйтеся дитиною при кожному зручному приводі.

2. Діліться почуттями. Детально розповідайте про свої переживання та емоції - і позитивні, і негативні.

3. Говоріть привітні фрази, наприклад: «Мені добре з тобою. Я рада тебе бачити. Добре, що ти прийшов ».

4. Обіймати не менше 4, а краще 8 разів в день. Непогано те ж робити і по відношенню до дорослих членів сім'ї.

5. Не втручайтеся в її заняття, якщо вона не просить. Навіть якщо ви знаєте, як зробити краще, не поспішайте з порадами і допомогою.

З книги Юлії Гіппенрейтер «Спілкуватися з дитиною. Як? »
Воспитай. Клуб родительского мастерства

/Files/images/Дослідження нервово-психічного розвитку.jpg

ЕМОЦІЙНИЙ КОМФОРТ

1. Створюйте в сім΄ї комфортне середовище для дитини. Любіть її. Не забувайте про тілесний контакт із нею. Знаходьте радість у спілкуванні з нею.
2. Дозвольте дитині бути собою, зі своїми вадами, вразливими місцями та чеснотами. Приймайте її такою, якою вона є. Підкреслюйте її сильні властивості.
3. Адекватно реагуйте на негативні емоційні вияви дитини.
4. Задовольняйте природну потребу дитини в емоційній безпеці.
5. Вчіть дитину дотримуватись порядку, пояснюючи його важливість для збереження позитивних емоцій.
6. Запобігайте виникненню депресивних станів.
7. Формуйте в дітей відчуття власної досконалості (усвідомлення образу „я”, самооцінка, рівень домагань, особистісні очікування), потребу в постійному самовдосконаленні.

8. Наповніть свою душу й серце любов΄ю до всіх і до всього. Передавайте це дітям. Більше всміхайтеся. Це запорука здорової сім΄ї, особистого здоров΄я – вашого й ваших дітей.
9. Не робіть за дитину те, що вона у змозі зробити сама. Вона може і надалі використовувати вас як прислугу.
10.Не читайте дитині нотацій і не кричіть на неї, інакше вона буде змушена захищатися, прикидатися глухою.
11. Змиріться з тим, що дитина любить експериментувати. Так вона пізнає світ.
12. Дитина вчиться на власному досвіді, тому не слід оберігати її від наслідків власних помилок.

13. Заохочуйте допитливість дитини. Якщо ви спробуєте спекатися її, коли вона ставить відверті запитання, дитина шукатиме відповіді на стороні.
14. Коли дитина з вами розмовляє, слухайте її уважно, із розумінням, не перебиваючи і не відвертаючись. Не дайте їй запідозрити, що вас мало цікавить те, що вона говорить.
15. Не ставте занадто багато запитань і не встановлюйте безліч правил для дитини: вона не звертатиме на вас уваги.16. Нехай дитина дає волю своїм фантазіям. Жива уява – дарунок, властивий дитинству. Ніколи не придушуйте його!
17. Поява дитини в родині може викликати кризу в житті старшої дитини. Ставтеся до дітей однаково. Старша дитина повинна знати, що ви любите її ні трохи не менше, ніж інших дітей.
18. Гарний спосіб припинити сварку між дітьми – перемінити обстановку, відволікти їх.19. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми, любіть її такою, якою вона є. Якщо ви хочете розвинути в дитини певні якості, ставтеся до неї так, ніби вони вже є.
20. Кращий спосіб виховати відповідальність і впевненість у собі – надати дитині можливість самостійно приймати рішення.21. Не поправляйте дитину в присутності сторонніх. Якщо ви скажете їй усе спокійно, віч-на-віч, вона зверне набагато більше уваги на ваше зауваження.
22. У стосунках із дитиною не покладайтеся на силу. Це озлобить її і привчить до того, що зважати слід лише на силу.
23. Знайдіть будь-яку галузь реальних успіхів, підкреслено виділяйте таку діяльність, у якій дитина успішна, може самореалізуватися, самостверджуватися, переживати успіх і пов΄язані з ним позитивні емоції, знайти втрачену віру в себе.
24. Проаналізуйте разом із дитиною (у вільній ненав΄язливій формі) можливі варіанти подолання тих, чи інших складних ситуацій повсякденного життя, які часто зустрічаються або можуть зустрітися дитині.

25. Виховуючи дитину, не забувайте про її темперамент та особливості психічних проявів у зв΄язку з цим.

/Files/images/Золоті поради для батьків.jpg /Files/images/Булінг чи сварка.jpg

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 32927

Коментарi

  • RichardDew

    2017-04-16 20:18:32

    Целый день изучал данные сети интернет, неожиданно к своему удивлению заметил актуальный вебсайт. Гляньте: 別れさせ屋 [url=http://www.wakare-pro.com]там[/url] . Для нас этот веб-сайт оказал яркое впечатление. Пока!...

  • IsmaelGab

    2017-04-16 18:15:55

    Новая информация о компьютерном железе [url=http://www.hardexpert.net/]www.hardexpert.net[/url]...

  • Rostislavrax

    2017-04-16 14:20:33

    Целый час мониторил содержимое сети интернет, и неожиданно к своему удивлению заметил четкий вебсайт. Вот смотрите: [url=http://jaamboo.com.ua/product-category/aksessuari/chashi-dlya-kalyana/]посмотреть[/url] . Для моих близких данный вебсайт произвел яркое впечатление. Удачи!...

  • JamesRek

    2017-04-16 12:24:42

    Hi Apolo! Up to 22% OFF for Pet Collections, EXP:Feb.20 Then what if we buy a new one, what to do with this expensive add-on module? It wi become worthless. I can plug a usb cable into the wa charger and the playbk responds with a lightning rod icon on the battery. cubot manito quad core thinkpad [url=http://kilamo.info/nexus-6-vs-htc-one-m8/]nexus 6 vs htc one m8[/url] bluboo x hat nhac The test kit also gets a the power it nds through the smartphones headphone jack, which is also used to transfer data to the app to display and record results...

  • janiceDatgo71

    2017-04-16 11:49:33

    [b]Beelink X2 Smart TV XBMC Box 4K H.265 Decoding ( 28.99 $)[/b] [url=http://projectgold.ru/tsebraegamd1/beelink_x2_smart_tv_xbmc_box_4k_h.265_decodingcq.html][img]http://projectgold.ru/tsebraegamd1/image/beelink_x2_smart_tv_xbmc_box_4k_h.265_decodingcq.jpg[/img][/url] [i]Beelink X2 Smart TV XBMC Box 4K H.265 Decoding ... Model:X2; Product weight:0.162 kg; Package weight:0.400 kg; Product size (L x W x H):11.00 x 11.00 x 1.75 cm / 4.33 x 4.33 x 0.69 inches; Package size (L x W x H):20.00 x 11.50 x 5...

  • Ruslanfrore

    2017-04-16 07:52:47

    Весь день анализировал контент интернет, неожиданно к своему удивлению обнаружил хороший вебсайт. Посмотрите: купить диплом в ижевске [url=http://a-diplomz.com/gorod/diplomyi-v-izhevske]посмотреть[/url] . Для меня вышеуказанный сайт показался весьма привлекательным. До встречи!...

  • janiceDatnq71

    2017-04-16 05:15:56

    [b]Elephone S7 4G Phablet ( 228.99 $)[/b] [url=http://projectgold.ru/tsebraegamd1/elephone_s7_4g_phabletwa.html][img]http://projectgold.ru/tsebraegamd1/image/elephone_s7_4g_phabletwa.jpg[/img][/url] [i]Elephone S7 4G Phablet ... Brand:Elephone; Type:4G Phablet; OS:Android 6.0; Service Provide:Unlocked; Language:English, Indonesian, Malay, Czech, Danish, German, Spanish, Filipino, French, Croatian, Italian, Latvian, Lithuanian, Magyar, Dutch, Norwegian Bokmal, Polish, Portuguese, Romanian, Slovak, Finnish, S; SIM Card Slot:Dual SIM,Dual Standby...

  • Bennykip

    2017-04-16 03:41:26

    wh0cd803108 [url=http://buytadacip.top/]generic tadacip[/url]...

  • Jesusvip

    2017-04-16 03:36:06

    Всё самое новое [url=http://www.xlifes.ru/]xlifes[/url] О фильме: В недалеком будущем уставший от жизни Логан заботится о больном профессоре Икс, который прячется неподалеку от мексиканской границы. Но Логан больше не сможет скрывать свое прошлое, когда встретится с юным мутантом, которого преследуют темные силы....

  • TracyJuh

    2017-04-16 03:04:33

    wh0cd848894 [url=http://prozacnorx.us.com/]prozac price[/url]...