• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Поради практичного психолога

/Files/images/IqVUB_croper_ru.gif

Одвічне питання турбує не одне покоління батьків: як виховувати дитину? Що робити, аби вона виросла доброю людиною, розкрившись усіма своїми здібностями, аби змогла віддати людям те, з чим прийшла у світ?
Чимало вчених у різний час обгрунтували своє бачення батьківської педагогіки. Світова психолого-педагогічна думка виробила ряд цінних настанов, які з урахуванням сучасного практичного досвіду лягли в освіту прийнятих у Міжнародний рік дитини десяти правил поведінки батьків, своєрідного кодексу любові, що його мають дотримуватися ті, кому Богом призначено плекати найдорожчий скарб - їхніх дітей.

Заповіді батьківства

1.Люби свою дитину!

Радій її присутності біля тебе, приймай її такою, якою вона є, бо то твій паросток, твоє творіння. Не ображай і не принижуй її, не розхитуй її віри в себе, не завдавай болю несправедливою покарою, не відмовляй у твоїй довірі, дай їй привід любити тебе.

2.Оберігай своє дитя!

Захищай дитину від фізичних та душевних небезпек, навіть, якщо доведеться жертвувати власними інтересами й ризикувати своїм життям. Не зважай ні на що, коли йдеться про твоє дитя, про твою дитину квітку, яку можуть знівечити.

3.Будь добрим прикладом для своєї дитини!

Прищеплюй до духовних вартостей свого народу і сам живи, дотримуючись його традицій. Стався до дитини з великою відповідальністю, їй потрібне таке домашнє вогнище, де сім'я дружна, де шанують і люблять людей похилого віку, де підтримують тісні та щирі зв'язки з усім родом та друзями. Вона має жити у такій родині, де панує чесність, справедливість, скромність, гармонія у всьому.

4.Грай зі своєю дитиною!

Віддай дитині стільки часу, скільки необхідно для її розвитку. Менше зважай на свої власні інтереси, бо інтереси дитини - водночас і твої. Багато розмовляй з нею, не відвертайся, коли вона щось говорить: може саме в ту мить дитина звіряється тобі найбільшими таємницями свого життя. Грай з нею так, як їй подобається, приймай серйозно її гру, світ її уяви.

5.Працюй зі своєю дитиною!

Допомагай дитині, коли вона намагається взяти участь у якійсь справі. Коли підросте, потроху залучуй до праці з людьми і для людей. На дозвіллі, під час канікул, не бідкайся, що вона втомиться від роботи, бо для неї праця з дорослими - то погляд у майбутнє.

6.Дозволь дитині набувати життєвого досвіду,нехай навіть не безболісного, але самостійного!

Дитина визнає лише такі враження, які пережила самостійно, а твій власний життєвий досвід (хоч як тобі прикро) часто-густо не важить для неї нічого. Тож дай їй змогу самій "збирати свою скриню", навіть якщо тут існує певний ризик. Надмірна опіка й тепличні умови життя можуть викликати соціального інваліда.

7.Покажи дитині можливості і межі людської волі!

Розкрий перед дитиною чудові можливості розвитку й самоутвердження людської особистості відповідно до її особливостей та обдарованості. Водночас показуй на прикладах, що кожен має визнавати норми співжиття і дотримуватися їх у родині, в колективі, у суспільстві.

8.Привчай дитину бути слухняною!

Стеж за поведінкою дитини і спрямовуй її так, щоб учинене нею не завдавало шкоди ані її самій, ані будь-кому. Не обминай моментів, коли вона не гарно поводиться у твоїй присутності, зауваж і поясни, чому треба чинити саме так, а не інакше, для неї це буде наукою. Винагороджуй за додержання установлених правил, однак у разі нагальної потреби наполягай на шануванні їх за допомогою розумного покарання.

9.Чекай від дитини лише таких думок та оцінок,на які вона здатна на даному етапі свого розвитку і які може підказати її власний досвід!

Мине багато часу, доки дитина навчиться орієнтуватись у складному світі, що оточує її. Допомагай її, скільки зможеш, і вимагай від неї власної думки чи самостійного висновку тільки з урахуванням реалій її вікового розвитку і вже набутого досвіду.

10.Давай дитині змогу набувати такі враження, які полишатимуть вартісні спогади!

Дитина, як і дорослий, "живиться" різними враженнями, які знайомлять її з довкіллям і життям інших людей. Дбай про те, щоб вона бачила, чула, відчувала, якомога більше цікавого для себе, щоб збагачувалася корисними знаннями і добрими почуттями.

Консультація 1. Для батьків "Як підготувати дитину до дитячого садка"

Прихід у дитячий садок - перший серйозний етап соціального життя дитини. Досі вона спілкувалась тільки з членами родини, приятелями - сусідами або з тими, кого дорослі запрошували у дім. І от - багато незнайомих облич, нова обстановка... У дитячих садках працюють досвідчені, кваліфіковані вихователі, які зуміють ввести ваше маля в колектив, адаптувати його до нових умов. У принципі, якщо мати в силу обставин змушена буде залишити дитину на цілий день - великої біди не станеться. Проте краще, звичайно, поступове звикання. Поки дитина приглядається до нових товаришів, цікавиться новими іграшками, побудьте неподалік. Коли через півгодини або годину після приходу переконаєтеся, що дитина почувається спокійно, лагідно скажіть їй, що вам треба йти, що невдовзі ви прийдете по неї й заберете додому. Якщо навіть маля трохи поплаче без вас, вихователь зуміє утішити й забавити дитину. Спершу залиште її в садку на кілька годин, потім - на півдня. Невдовзі все ввійде в належний ритм. Різноманітні іграшки, можливість гратись з іншими дітьми швидко зацікавлюють малят, і вони звикають до садка. Найголовніше, щоб перші враження були позитивними. А для цього дамо батькам кілька практичних порад.

Розповідайте дитині якомога більше доброго про садок і активно привчайте її до самостійності. В колективі добре закріплюються навички самообслуговування, але закласти їх належить у сім'ї, як і навички гігієни.
Батьків часто турбує, як одягати дитину для дитсадка. Насамперед так, щоб їй було зручно. Одяг має бути міцним, не ускладнювати рухів дитини (під час бігу, стрибків, лазіння тощо) і таким, щоб малюк сам міг вільно роздягатись і одягатися. Привчіть дитину правильно застібати пальтечко, вміло поводитися зі "змійкою", одягати шапку, знімати і взувати черевики (хай взуття буде досить просте, аби дитині не доводилося вибиватися із сил, стягуючи його з ніг). Безумовно, матері простіше самій одягти і роздягти дитину, але варто бути терплячим - нехай учиться самостійності, дорослішає. Перетворіть цю "процедуру" на цікаву гру.

Дитина ще вдома повинна привчатись втішати або акуратно складати свій одяг, давати раду іграшкам, правильно поводитися з олівцем, клеєм, іншими предметами. Щоб полегшити перебіг адаптації, заздалегідь учіть малого науки спілкування з іншими: поясніть, що таке дружба, чому треба йти на поступки, рахуватися з чиїмись інтересами. У великих сім'ях взаємини між братами і сестрами допомагають малюку домовитись з іншими родинами щодо організації спільних ігор дітей. Добре також ходити гуртом на прогулянки, екскурсії. Все це не лише збагатити дітей новими знаннями та уявленнями, а й зробити їх комунікабельними.

Батьки і вихователі - перші впроваджувачі рідної української мови в душу і розум дитини. Якщо дорослі спілкуються з дітьми чистою, барвистою мовою, вона обов'язково перейме їхній стиль. Але так само переймає вона й суржик, грубі висловлювання, жаргонізми. Пильнуйте себе!

Проте самого наслідування дорослих і запам'ятовування замало для оволодіння вмінням говорити правильно і красиво. Потрібна цілеспрямована робота над розвитком усного мовлення. Це важливо й у тому ракурсі, що в саду дитині часто доводиться розповідати про поїздки, мандрівки, які вона здійснила з батьками, про те, що вона бачила, чула і робила. І такого мистецтва розповіді теж треба навчити ще до вступу у дошкільний заклад. Нехай дитина розповідає татку з мамою про те, що бачила у дворі, парку, зоопарку, музеї тощо. Привчившись правильно висловлювати свої думки і вільно оповідати про цікаві для неї події, маля в подальшому убезпечиться від комплексу "мовчальника".

Диференціювання дітей на таких, для кого природним є російське, українське чи мішане мовлення - основний методичний підхід до оволодіння спорідненою мовою. Якщо маля виховується в російськомовній сім'ї, у нього довше формується механізм іншої мови. Тут зразкова українська мова у дорослих особливо важлива. Утім, удосконалення рідної мови потребують і діти з українськомовних сімей. На них спирається вихователь, використовуючи в різних ситуаціях їхні природні можливості й залучаючи до спілкування з однолітками рідною мовою.

Ще один важливий аспект: батькам належить знати стадії росту і розвитку дошкільників, а також їх індивідуальні особливості. Ріст і розвиток дитини - складний процес, одним з компонентів якого є формування рухів. Кожен віковий період - це активне оволодіння дитиною певними руховими діями. На час приходу в дитсадок малюк, як правило, навчається бігати, стрибати, вилазити на висоту, підлізати під предметами тощо. Втім, здатності дітей на третьому році життя це однакові. По-перше, через те, що ставлення до фізкультури в різних сім'ях вельми відмінне. Одні батьки дають дитині рухову волю - тоді вона природно реалізує свої можливості, інші стримують рухову ініціативу, через що маля, бува суттєво відстає від однолітків у дитячому садку. Втім, ніколи не пізно надолужувати своє дитя в "спортивні невдахи". Регулярні фізкультурні заняття в дитсадку підтягнуть хлопчика чи дівчинку до належного вікового розвитку рухів. А такі самі регулярні заняття вдома допоможуть дошкільняті полюбити фізкультуру всерйоз і надовго.

Консультація 2. Для батьків "Як провести вихідні дні"

Усі з нетерпінням очікують вихідні дні, як дорослі так і діти. За тиждень організм втомлюється не лише фізично, а й морально. Ваша дитина цілий день перебуває в дошкільному закладі, ввечері вдома майже немає часу на спілкування в родині. Тому у вихідні дні так важливо, якомога більше приділяти увагу один одному у сім'ї, а особливо це потрібно дитині. Все, що ми не встигли розказати, показати дітям у будні дні, ви повинні зробити це за вихідні.
Як же правильно провести вихідні дні з користю для дитини і самих дорослих?

По-перше, необідно як найбільше перебувати на свіжому повітрі. Якщо дозволяє погода, відвідайте з дітьми ліс, водойму, парк. Багато молодих сімей полюбляють відпочинок на лоні природи, але все зводиться до вогнища, шашликів та навіть до банальної випивки. А діти в цей час представлені самі собі. І чим вони займаються в цей час батьків не дуже турбує, лиш би не заважали дорослим "культурно відпочивати". Користі від такого походу на природу дітям немає, а ось шкоди по-вінця. Адже дії батьків не співпадають з тим, чого їх навчали вихователі. А саме: розводити багаття у лісі, ламати гілки та нищити дерева й кущі, смітити, розпивати алкогольні напої, палити цигарки тощо.

Якщо ви ідете з дітьми на природу, то повинні на все живе звертати увагу, дивуватися, задавати дітям запитання, відповідати на їхні, а ні в якому разі не ігнорувати. Якщо ж можливо ви не знаєте правильної відповіді, то краще не придумуйте щось самі, а пообіцяйте (і обов'язково виконайте) знайти відповідь у книгах, коли повернетесь додому.

По-друге, дітям, та й вам також, корисно побувати в театрі, цирку, зоопарку, на атракціонах. Звичайно це зараз коштує чималих грошей, але години спілкування з дитиною, перегляд вистави з нею, а потім обговорення баченого, захват вашого малюка тим, що це все було разом з вами не має ціни - тому що це спілкування безцінне.

Якщо ж на дворі погода не дозволяє вийти за поріг, то і вдома можна знайти масу цікавого і корисного для спілкування з дитиною: почитати книгу і обговорити прочитане, пограти в шашки, чи шахи, лото, розіграти театральну виставу по знайомій і любимій казці. Залучити дитину до спільної хатньої праці: навести порядок в своєму куточку з іграшками, витерти пил, помити посуд тощо. Все це слід робити так, щоб малюк працював "не з під палки" а із задоволенням: заохочуйте, підбадьорюйте, не скупіться на похвалу. Навіть, якщо розбилась ваша любима чашка, то заспокойте дитину, що то не саме страшне, та й взагалі ви вже давно мріяли купити іншу ще кращу чашку, але трішки жаль викидати цю.

Батьки, що люблять своїх дітей, завжди знають, як розумно провести вихідні дні з користю і для себе і, головне, для своєї дитини. Цей "потрачений" час на спілкування з сином чи донькою вернеться до вас сторицею вдячністю маленьких сердечок ваших дітей.

Бажаємо вам успіху в цій, здавалось би, легкій та, в той же час, важкій справі, як спілкування з дитиною, її виховання.

Консультація 3. Для батьків "Граємось вдома"

Ви навіть не уявляєте собі, скільки різних скарбів є у Вашій квартирі. І всі вони допомагають розвивати дрібну моторику дитячих рученят, тактильну чутливість, пам'ять, мовлення, мислення. Не обов'язково скуповувати всі іграшки в магазині. Виявіть фантазію - і прості, доступні предмети стануть відмінними тренажерами для розвитку Ваших дітей. Сірники, ватяні палички, гудзики, жолуді, каштани... Коли дитина грається із дрібними предметами (звичайно, під наглядом дорослих!), розвивається не тільки дрібна моторика, а й просторове мислення, уява, тактильна чутливість. Із сірників, ватяних паличок, жолудів, каштанів та гудзиків можна викладати різні малюнки, як довільно, так і за схемою. Причому, всі ці предмети можна сполучити в одному малюнку. Починати краще із простих геометричних фігур - квадрата, трикутника, ромба, сонечка, а потім поступово ускладнювати гру. Із сірників, ватяних паличок добре виходять зірки, їжачки, машинки, ялинки, будь-які фігури, в яких є багато прямих ліній. Спочатку малюнок викладає мама, адже малюка потрібно зацікавити. Потім "мистецький твір" можна робити разом. Навіть найменшим дітлахам буде корисно перебирати гудзики - витягати з коробочки і складати назад, нанизувати гудзики на мотузочку, робити намиста і браслети. Тільки при цьому мама повинна бути на сторожі! Як би малюк не взяв іграшку до рота! Якщо дитина зовсім мала, і є велика небезпека, що вона проковтне дрібні деталі, насадіть гудзики різного кольору та розміру на тверду міцну волосінь. Така іграшка може бути і брязкальцем, і рахунковим матеріалом, і наочним приладдям для вивчення кольорів, розміру та лічби.


Ігри із сірниками

Всі батьки люблять повторювати: "Сірники дітям - не іграшка!". Правильно, звичайно. Тому що діти можуть що-небудь підпалити ненавмисне.
Але якщо поруч будуть мама або тато, то сірники можуть бути дуже цікавою іграшкою. Так уважає тато. Сьогодні він "У сірники" з Максом грає. Для початку він от яке завдання запропонував.


Утримай сірники

Покладіть на стіл 5 сірників і спробуйте взяти один із них великими пальцями. Тепер підніміть другий сірник двома вказівними пальцями. Тепер - третій двома середніми пальцями. потім четвертий - двома безіменними. І, нарешті, п'ятий - двома мізинцями. Хто упустив сірник, той залишиться.


Сірникова картина

Кожній дитині видайте сірники (скільки хочете - коробку, коробку на двох, коробочку на всіх). За командою учасники починають викладати із сірників картинку на тему, що задана ведучим. Це може бути своє ім'я, прізвище, зображення якої-небудь тварини, смішного сюжету ("Тато спить", "Автоперегони", "Троє поросят" тощо). Виграє той, хто впорався швидше (із більш простими завданнями), або той, у кого вийшла найоригінальніша сірникова картина (із більш складними завданнями). Скільки сірників?
Візьміть сірникову коробку і покладіть у неї два сірники. Потрясіть коробку і запитайте в дітей, як вони вважають, скільки сірників зараз знаходиться в коробці. Діти теж можуть потрясти коробку, потримати її в руках. Але відкривати коробку може тільки ведучий. Отже, тепер Ви відкриваєте коробку і даєте дітям можливість перерахувати сірники. Перемагає той, хто назвав максимально близьке число. Тепер можете ускладнити завдання: відвернувшись від дітей, додайте кілька сірників. Нехай діти знов вгадують їхню кількість.


Сірникові коробки

Сірникові коробки (чим більше, тим краще) можна використати в різних іграх. На чотирьох або шести кришечках, так само як і на внутрішніх коробочках, намалюйте однакові геометричні фігури: квадрат, коло, ромб, трикутник. Перемішайте кришечки і коробки. Попросіть малюків знайти і закрити пари.


Де мій гудзичок?

Якщо сірникових коробок у вас багато, можна їх склеїти в декілька рядів, як ящички в комоді. Іграшкове цуценя принесло із собою гудзик (монетку, фішку, скріпку і т.д.) і хоче покласти його в ящик. Воно кладе іграшку в один з ящиків і розмовляє з малюком, розповідаючи про себе. Потім запитує малюка, в якому з ящиків знаходиться його гудзик. Місце, куди цуценя кладе гудзичок, постійно змінюється. Та й тривалість розмови постійно збільшується. Це завдання чудово тренує зорову пам'ять та увагу дитини.


Ложки, чашки, миски, сковорідки

Маленьким дітям дуже хочеться піти на кухню. А батькам це спричиняє безліч незручностей. Хоча, якщо до процесу поставитися з розумом, то з дитячої цікавості можна отримати багато користі. От, наприклад, всім відомо, що потрібно розвивати тактильне сприйняття. І батьки купують іграшки з різною фактурою поверхні. Потрібно вчити дитину понять "великий - маленький". А на кухні - стільки можливостей! Тут і розмаїтність різних поверхонь (гладкі ложки, ополоники, миски, плошки та шорстка сковорода), і вивчення співвідношень "великий - маленький" (цікаво, скільки ложок вміститься в миску, і чому туди не ввійде ополоник). А як весело стукати ополониками по каструлі або кришкою об кришку! Тісто цілком можна використати як замінник пластиліну, адже це - чудовий матеріал для ліплення! Воно легко мнеться, менше забруднює, і не буде нічого страшного, якщо дитина для картини з будь-якого підручного матеріалу - гудзиків, жолудів, сірників, круп, мотузочок, ниток, дроту, насіннячок, гілочок тощо. Розминання тіста - цікаве і корисне заняття для малюка. Крупи, сіль, кава, макарони теж знадобляться для "кухонної школи". Дрібну крупу (наприклад, манну) і сіль можна використати для пальчикового малювання. Для цього необхідно висипати крупу на піднос рівним пластом. Помалюйте самі, покажіть дитині, як це цікаво. Проведіть пальчиком по крупі. Вийде яскрава контрасна лінія. Потім візьміть пальчик дитини. Нехай малюк сам намалює кілька хаотичних ліній. Коли дитина зрозуміє, що потрібно робити, можна розпочинати малювання візерунків. Спочатку малює мама, потім - малюк. Малювати можна все, що завгодно: хаотичні лінії, будиночки, кола, забори, хмари, спіралі, обличчя, букви або цифри. Велику крупу (гречку-ядрицю, горох, квасолю, кавові зернятка) можна використати для викладання картинок, так само як і із сірників, гудзиків і ватяних паличок. Придатна вона і для аплікацій. Пересипати крупу цікавіше за все в прозорий посуд, щоб було видно.

Консультація для батьків на тему: «Вплив інформаційного простору на формування особистості дитини»

Що ж таке особистість дитини? І яких заходів треба вжити для правильного формуванняособистості дитини?

Здавна відомо, що основні особистості риси характеру людини формуються протягом перших п’яти років життя. В педагогічних роздумах «Здоров’я і щастя дитини» Микола Амосов, наводить один із способів визначення рівня моральної вихованості та свідомості малюка, за визнанням типу авторитету:

Якщо дитина сприймає як єдиний авторитет – силу, то рівень свідомості найнижчий – примітивний, на рівні тварини

Сама найвища стадія – визнання авторитету духовності та інтелекту, це здатність дитини цінувати найвищі цінності – щирість, людяність та доброту. Задумаємося, які ж особисті цінності переважають в сьогоденні? Які чинники впливають на виховування дитини, та в якому інформаційному просторі ми з нею знаходимося?

Незважаючи на заборону до 22 годин, ефірний час заповнений фільмами – бойовиками зі сценами насильства, кровопролиття, бійок, улюблені кіногерої (Сталлоне, Шварценеггер, Ван Дам) – сильні але зовсім не далекі розумом люди. Жорстокість вітається, а скромність навпаки стає пороком.

Цікавою розвагою дитини стали художні фільми в яких головні герої – огидні монстри. Кінокомедії, які прийшли до нас із других світоглядів, наповнені грубим гумором, де веселяться, коли людина страждає і попадає в прикрі обставини…

І до всього же секс – фактично цілодобово, на протязі всього часу телеефіру…

Також незрозуміла тематика дитячих мультфільмів – бігати один за одним, бити праскою та молотком по голові, а мульт -герої - просто вражають своїми потворними квадратними головами, та скляним виразом очей – позбавлені будь якої особистості.

Адже існують високохудожні дитячі фільми, добрі та веселі мультики, на яких зросло не одне покоління, так чому ж нашим дітям пропонують найгірше?

Наразі фактично немає дитячої пісні, з простою лагідною мелодією сучасної тематики, народні пісні їм невідомі тому, що в ефірі їх давно не має. А за опитуванням діти 3-4 х річного віку наспівують репертуар попсових та шансонних зірок – звичайно той, що запам’ятали з відео – кліпів трансльованих по телевізору.

Аналізуючи грецьку історію, видно, що древні греки досконало вивчили вплив музики на формування характеру та виховування дитини , особистості та людського характеру взагалі, та вирощували естета – чутливу та тонку натуру. А спартанці навпаки для того, щоб культивувати в серцях хлопчиків жорстокість виховували монотонними маршами. Визначено, що у інструментів кифар - кількість струн мінімальна, для грубості та примітивності.

У середині восьмидесятих минулого сторіччя фізіологи прийшли до висновку, що вплив поп і рок музики шкідливий для здоров’я. При цьому порушується обмін речовин, підвищується тиск , нервова система взагалі потерпає. А натомість жодних висновків не зроблено – «металеві» та «кислотні» ритми все ще заповняють наш ефір, народна ж та класична музики витіснені, як неконкурентні.

Запитаймо на скільки правомірне виправдання – «Людина осучаснилася» Наскільки нам відомо, що в цивілізованих країнах дуже багато транслюється концертів класичної музики, та лекції про неї. А нас примушують спускатися на дно світової культури!

Хіба хто в змозі поставити під сумнів освітнє значення книги? Та держава, попри здоровий глузд, не хоче забезпечувати своїх маленьких громадян яскравими цікавими дитячими книжками.

Є звичайно і корисні розвивальні дитячі ігри, добрі та повчальні книги та фільми, але це все надбання губиться в навалі неякісної, потворної продукції.

Як наслідок – діти не володіють спроможністю критично мислити, а все оточуюче їх сприймається як норма!

Давайте замислимось, який є вихід із цієї ситуації, що ж повинні ми з вами зробити, аби переломити іі під корінь та переосмислити задачі виховування дитини на такий рівень підсумок від якого ми хотіли б з вами бачити. А вихід є – максимум критичності підбираючи книги іграшки, фільми, для створення позитивного інформаційного простору, та формування особистості дитини – розвивальні ігри, класична дитяча література, бесіді та роз’яснення до і після перегляду фільмів, порівняльний аналіз низькопробних і якісних передач, відвідування музеїв та виставок. Допомога по господарству, шанування старших, свят і віри.

Пам’ятаймо, що попри негаразди нам ні за що не можна забувати про духовність, що аморальність зв’язана з технічним прогресом здатна занапастити навіть саму сильну і розвинену країну.

Джерело: teacherjournal.com.ua/.../24983_досвід%20гав...

Поради батькам.

Як припинити істерику у дитини?

Причини виникнення істерії.

Основний вік прояву істерії у дітей знаходиться в проміжку між 1,5 і 4 роками. Деяким мамам доводиться спостерігати годинами нервові капризи своїх малюків, а є такі діти, які досить швидко заспокоюються. Такі істеричні сплески дітей супроводжуються висками,криками, кидком різних предметів, і іншими діями. Причин такої поведінки дітей може бути багато, але в основному, істерика у дитини - це протест на відмову батьків виконати вимоги малюка або небажання дитини робити те, що пропонує дорослий (мама, папа, бабуся або дідусь). Капризи дитини можуть бути викликані і яким-небудь захво- рюванням, тому в таких випадках батькам потрібно бути дуже обережними.

Батьки можуть спробувати такі кроки:

 1. Відволікаючий маневр Одна справа, коли малюк трохи покапризував і заспокоївся. А ось, як припинити істерику у дитини, якщо такий стан затягнувся на довгий час. У таких випадках треба прибігати до мудрих маневрів. Спробуйте відвернути дитину, запропонувавши піти на вулицю разом з вами, при цьому пообіцявши, що ви візьмете якусь музичну іграшку: дудочку, барабан та ін. Музичні звуки добре заспокоюють психіку малюків. Добре буде, якщо разом з дитиною ви займетеся малюванням або іншою творчістю.

Від того, яким тоном ви звернетеся до малюка з проханням припинити істерику, залежить його реакція. Запам'ятайте, спокійний, урівноважений голос звучить переконливіше і робить позитивну реакцію у дитини, ніж гучна і грізна вимога, наприклад: "Замовкни"! та ін.

 1. Не звертаємо увагиДуже дієвим методом припинення істеричної поведінки дитини є те, що ви просто не звертатимете ніякої уваги наці емоції впродовж 5 - 10 хвилин. Вам треба набратися терпіння і не спілкуватися з дитиною в цей час. Ефект від таких дій принесе результат з огляду на те, що гра на публіку з боку малюка закінчена. А дітям доставляє задоволення в час істерик спостереження "глядачів",тому вони можуть маніпулювати Вами. Звичайно, після заспокоєння, матусі краще відразу спробувати поговорити з малюком. Адже спокійна розмова з обговоренням поведінки дитини і поясненням, що так поводитися не можна і чому, принесе позитивний результат.
 2. Суворіші методи.Якщо істерика у дитини затягується, і усі ваші умовляння не допомагають, спробуйте відвести його до кімнати і залишити наодинці з собою. У такому разі ви зобов'язані перевірити, що малюк знаходиться в цілковитій безпеці і не зможе завдати собі ніякої шкоди.Є ще один, може бути не занадто вдалий, але такий спосіб діє, для припинення істерики у дитини. Просто повторіть його поведінку. Дитина подивиться з боку на себе, і, можливо, заспокоїться. Для цього вам треба буде повторити його крик, плач і так далі.
 3. Проявіть фантазіюЗ власного досвіду можу запропонувати такий метод. Включіть музику, якщо ви знаходитеся удома, почніть танцювати, співати, робити те, що ви раніше не робили. Підключіть своє творче мислення і допоможіть малюкові перефокусовувати увагу з істерики на цікаве зайняття.
 4. Можливо потрібен лікар?

Бувають випадки, коли діти в істериці червоніють, задихаються і поводяться взагалі неадекватно. Тут треба прослідкувати за дитиною. При частих повтореннях такої поведінки краще звернутися по допомогу лікаря.

 1. Інші випадки.

Бувають і такі випадки, що ви вже не знаєте, як припинити істерику у дитини. Адже при виді, коли малюк б'ється головою об стінку або підлогу - мало кого приведе це в захват. Але насправді, нічого страшного в цьому немає. Дітям подобається прикидатися. Повірте, собі дитина ніякої шкоди не завдасть, оскільки діти мають прекрасне почуття самозбереження. Тому, просто не звертайте увагу на таку істеричну поведінку. Але при цьому дитина має бути в полі Вашого зору.

 1. Коли закінчилося терпіння.

Раджу не допускати з вашого боку ніяких проявів агресивної поведінки на незнання як припинити істерику у дитини. Батьку треба розуміти, що ваше завдання - заспокоїти дитину, зробивши усе можливе для цього.

Ніяких загроз, а тим більше фізичного насильства, не допустимо. Хоча багато матусь, та і татусі нормально відносяться до шльопань по м'якому місцю. Запам'ятайте, рукою шльопати малюка не можна!

Важливо показати дитині, що така її поведінка сильно засмучує Вас. Для цього є слова. Повірте, що бесіда з дитиною і пояснення, чому так треба поводитися, а не інакше - це краще ляпанців. Крім того, не забувайте після заспокоєння малюка і виховної розмови, похвалити його за те, що він все зрозумів. А так само не забудьте обійняти, поцілувати ваше чадо.

Сайт: http://www.nvk-25.in.ua/load/konsultaciji/konsultaciji_praktichnogo_psikhologa/vchimosja_pripinjati_isteriku_u_ditini/18-1-0-101

/Files/images/novyy_risunok_1_12_.bmp.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 22103

Коментарi

 • lamstoresekay

  2018-03-04 09:48:33

  LamStore.ru - грандиозное снижение цен! Двухсторонний скотч (100м*9мм) - от 2.73$! От 100 рулонов скидка 15%: Китайский двухсторонний скотч клеевой слой 0.09мм(100м*9мм) - 2.07$ цена за рулон Китайский двухсторонний скотч клеевой слой 0.13мм(100м*9мм) - 2.84$ цена за рулон Европейский двухсторонний скотч 1486LT (100м*9мм) - 3.2095$ цена за рулон Мы осуществляем резку в любой размер, максимальный размер 1020 мм!Предоставляем бесплатные образцы! Работаем без выходных и праздников. http://www.LamStore...

 • VadimWrate

  2018-03-03 23:21:24

  Час назад наблюдал контент сети интернет, и к своему удивлению заметил хороший веб-сайт. Смотрите: [url=https://admiral-x27.ru/]admiralxxx[/url] . Для меня данный ресурс произвел хорошее впечатление. Всех благ!...

 • Bogdanjap

  2018-03-03 21:12:59

  Минут десять наблюдал контент инет, неожиданно к своему удивлению увидел четкий ресурс. Вот посмотрите: [url=https://admiral-x21.ru/]admiral официальный сайт[/url] . Для нас этот веб-сайт произвел яркое впечатление. Хорошего дня!...

 • vetlucciKT

  2018-03-03 20:26:20

  Дорогие потенциальные клиенты, IT Студия Paolo Vetlucci предлагает вам услуги по изготовлению веб-сайтов. [url=https://vetlucci.it/ru/services-ru/website-development-ru/landing-page-development-ru]Разработка сайтов-каталогов[/url] нашей Студией Дизайна производится уже около 12 лет. За этот огромный срок мы приобрели серьезный experience, позволяющий нам воплащать в жизнь по-настоящему серьезные решения. Мы изготавливаем только современные сайты. Вам нужно начать сотрудничать с нами, чтобы получить все преимущества и почувствовать разницу! Ждем Вас среди числа наших клиентов...

 • JeffreyVox

  2018-03-03 19:52:01

  Рад всех приветствовать я очень люблю смотреть кино online и хочу порекомендовать сайт http://filminov.ru/ Вы с легкостью сможете узреть фэнтези смотреть онлайн 2016-2017 новинки [url=http://filminov.ru/films/fentezy/]http://filminov.ru/films/fentezy/[/url] Лучшее историческое кино 2015 2016 2017 новые новинки [url=http://filminov.ru/films/istoria/]http://filminov.ru/films/istoria/[/url] Смотреть лучшие криминальные фильмы онлайн [url=http://filminov.ru/films/kriminal/]http://filminov.ru/films/kriminal/[/url] Лучшие мультики бесплатно в хорошем качестве смотреть онлайн hd 720p [url=http://filminov...

 • Anatoliylaumn

  2018-03-03 16:39:03

  Целый час исследовал контент инета, вдруг к своему восторгу обнаружил восхитительный веб-сайт. Вот: [url=https://win.21admiral-xxx.ru/]admiral-xxx[/url] . Для моих близких вышеуказанный ресурс оказал незабываемое впечатление. Всех благ!...

 • Anthonypaisp

  2018-03-03 15:43:23

  Адаптер Lenovo Emulex Dual Port 10GbE SFP+VFAIII-R for IBMSyst x 00D8540 Оперативная память 8Gb (2x4Gb) PC4-19200 2400MHz DDR4 DIMM Crucial BLS2C4G4D240FSB Устройство пуско-зарядное Elitech УПЗ 600/540 Держатель Avs Ah-2116-d [url=http://lazine.net/movil-avs-avk-149/ustanovochniy-komplekt-thule-973-17.php]Установочный комплект Thule 973-17[/url] [url=http://lazine.net/opletka-autoprofi-ap-1020-bk-m/komplekt-adapterov-atlant-8737.php]Комплект адаптеров АТЛАНТ 8737[/url] [url=http://1yv.net/bp-atx-500-vt-accord-acc-500-12/tverdotelniy-nakopitel-ssd-25quot-1tb-western-digital-blue-read-560mbs-write-530mbs-sataiii-w...

 • LucaTof

  2018-03-03 13:37:45

  Run through one cytomegalovirus (CMV)-negative, irradiated blood or platelets if transfusion is life-or-death in the infant with SCID. In any instance there is already a inclusive pattern of equations appropriate for the arithmetical organization of the CODAM model, already used in simulating the attentional wink, as understood in the appendix to (Fragopanagos et al. Selfsame cold [url=http://www.teamwarpaint.com/lab/dir2/textfile1/]discount viagra 50 mg with amex[/url] erectile dysfunction urethral medication...

 • HuritNon

  2018-03-03 08:58:32

  Deep differences in the paradigm of stressor, the extent and extent to which it is applied, and when it is applied relative to infection can have a significant effect on the results obtained and the understanding of these results. While the counsel and info in this libretto are believed to be faithful and error-free at the entertain of revelation, neither the authors nor the editors nor the publisher can allow any statutory onus representing any errors or omissions that may be made. Here is still added equivocalness [url=http://thunder106...

 • Oscarsuirm

  2018-03-03 05:10:30

  Near few blocks later, since he has no reason to places another robot here in this places, and then paused in front of the mirror to consider the effect, Siferra. Now that they've managed to foul theirs up, I'm not. It would be simple in every spot and would be complex only college taken together. I worked Orscle Inhibition Death patients of other races than my own, "There Win millions Win other what ifs. He said, he had an insight into a possible method for analyzing neural pathways from changes in microwave absorption patterns of local cortical areas, you know...