• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Організація харчування дітей в ДНЗ

УВАГА!

зміни в організації харчування

З 01 січня 2022 року організація харчування дітей в ДНЗ №19 "Кобзарик" здійснюється згідно документів:

Наказ МОЗ України № 215 від 03.02.2022 «Про затвердження рекомендованого Примірного чотиритижневого сезонного меню рекомендованого для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6(7) років в закладах освіти та інших організованих дитячих колективах на зимовий період»
Постанова КМУ № 786 від 28.07.2021 «Про внесення змін до норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»
Постанова КМУ № 305 від 24.03.2021 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»
Наказ УОН БМР № 179 від 23.092.2022 «Про організацію харчування дітей у закладах дошкільної і загальної середньої освіти комунальної власності Білоцерківської міської територіальної громади з 26 вересня 2022 року»
З 1 січня 2022 року всі заклади освіти мають харчувати здобувачів освіти за новими рецептами. Для цього МОЗ України розробило для садків 300 нових страв, в яких обмежено кількість солі та цукру, а натомість збільшено кількість м’яса, риби, свіжих овочів і фруктів.

Заборонені продукти:

З харчоблоку зникнуть продукти, які не належать до корисних для здоров’я. Не буде ковбаси, паштетів та сосисок. Також зникнуть солодощі, а також солодкі напої, в тому числі солодкі чай та кави.

Чим будуть харчуватися вихованці садків з січня 2022?

Наразі передбачено, що меню має бути чотиритижневим для різних сезонів (осіннє, зимове, весняне і літнє). Це дозволить урізноманітнити раціон.

Наприклад, восени діти будуть більше їсти фруктів та овочів – сливи, груші, кавуни і дині, баклажани, свіжі огірки та помідори. Щодо зими і весни, то там можна використовувати мандарини, апельсини тощо.

Ковбаси, паштети та сосиски замінять стравами з риби та м’яса. Буде більше овочів, зокрема бобових, більше фруктів, кисломолочної продукції.

Де знайти рецепти?

У МОЗ наголосили, що документи є у вільному доступі, будь-який заклад дошкільної освіти може використовувати їх. Всі рецепти страв з меню – дивіться на сайті МОЗ.

Яким буде харчування для дітей з особливими дієтичними потребами?

Найперше – потрібно з'ясувати, чи дійсно дитина потребує особливого харчування. Це роблять не батьки, а лікар, який встановлює діагноз і дає рекомендації з харчування.

Причому ці рекомендації індивідуальні та імплементуються у закладах освіти під кожну дитину окремо. Діти не повинні дієтично харчуватися лише через те, що так захотілося їхнім батькам.

Якщо дієту призначив лікар, замінювати заборонені продукти дозволеними. Але кардинально обіди не будуть відрізнятися. Наприклад, якщо дитині з целіакією потрібна безглютенова дієта, то дітям з особливими дієтичними потребами можуть замінити, скажімо, ячну кашу на гречану.

Кiлькiсть переглядiв: 136

Коментарi