• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Музична скринька

/Files/images/Музичні здібності_1.jpg/Files/images/Музичні фантазії.jpg/Files/images/Співайте_1jpg.jpg

Як музика впливає на дитину

Музика – феноменальне явище яке надає нам великі можливості, щоб навчити дітей основам наук. Встановлено: ритм і висота музичного звука впливають на роботу лівої півкулі, а тембр і мелодія – на роботу правої. Це означає, що музика сприймається нами завдяки інтеграції процесів в обох півкулях. Сприйняття музики може відбуватися на свідомому і на півсвідомому рівнях. У дитини права півкуля мозку розвивається швидше, ніж ліва, тому більше впливає на розвиток психічних процесів. Музичний фон, музичні ігри та вправи стимулюють роботу обох півкуль головного мозку водночас, адже процес переробки поданої музичної інформації відбувається і в правій, і в лівій півкулях.

/Files/images/2 Діти грають.jpg

Музика впливає на логіко – математичний розвиток дитини, на мовленєвий розвиток дитини та на образотворчу діяльність дітей. Музика здатна бути руховою діяльністю руки. Спів посідає особливе місце у музично-естетичному вихованні дошкільнят. І мова піде не тільки про дітей у дошкільних закладах, але і тих дітей, які живуть і розвиваються за їхніми межами.

Музичний вплив на дитину реалізується поступово, через ритм, пульсування сильних і слабих долей, особливості мелодії та загальну атмосферу спокійної, неквапливої гри. Пісню повинна співати дитині мати чи вихователька, а діти разом слухають і потім повторюють. Ось чому перше враження має бути естетично і музично переконливим. Причому, для вихователя показником успіху чи поступу повинен бути не «плановий» захід чи результат, а психологічний стан дитини, її темпоритм розвитку і сприйняття. Все це, а особливо зміст пісні, впливає на почуття дитини, об’єднує колектив позитивним ставленням дітей один до одного та до вихователя.

Спів звучить найчастіше як елемент гри, руху і синкретично їх поєднує. Дитина виконує певну роль, її думки і почуття стимулюють радість гри. Якщо гра та пісня вільно творяться, збуджуючи в дитині приємні почуття, правильно повторювані рухи, самостійний вибір дитини у грі гарантує її духовне і музичне зростання. Коли немає спеціального спонукання до роботи, і дитина вільно себе почуває — це сприяє її впевненості у собі. «Вживання» у музичний матеріал відбувається в такий спосіб: багаторазово чута мелодія відкладається у «шухлядках» дитячої пам’яті, а пізніше відтворюється в новій формі.

Завданням сучасної музичної педагогіки є вміння виявити у дітей потенційні можливості творити на базі хороших музичних вражень­ переживань. Річ у тому, що вміння дітей вигадувати, творчо і вільно конструювати на музичному матеріалі неповторні мелодії та рухові комбінації має великий потенціал.

Часто дитині легше виразити свої почуття і думки співом, ніж конкретним словом. Дитина радіє грі музичних форм навіть тоді, коли ще нічого не тямить у значенні тексту. Тому іноді, коли пісні дорослих потрапляють у репертуар дітей, вони перекручуються до невпізнанності і здаються абсурдними. Маленька дитина часто наспівує абсолютно безглузді з нашої точки зору пісні і слова, і радіє чисто музичному калейдоскопу як різнокольоровим камінцям. І тут важливо цей момент підтримати, а не свідомо знищувати таку творчу деталь дитячої психології сприйняття світу.

Батьки – перші вчителі музичного мистецтва для своїх дітей

Один з компонентів музичного слуху – вміння чисто, без фальші співати! Багато факторів залежить від того, чи співуча мама у дитини! Річ у тому, що слух розвивається одночасно з голосом! Якщо мама не співає разом з дитиною, то вона не навчиться цьому самостійно! Наспівуючи з матусею простеньку пісеньку, малюк інстинктивно прислуховується до маминого голосу: а чи співаю я так, як мамочка? Спочатку дитина інтонує, попадає в дві ноти, потім в три і т.д. В такі моменти дитина запам’ятовує, як працює голосовий апарат, як вірно дихати. Інколи дитина не співає, тому що не розуміє як потрібно брати дихання. Спів, для дитини, важка праця! Саме тому, важливо співати разом з вашою дитиною, адже під СD – програвач правильно володіти своїм голосовим апаратом не навчишся! Для спільного музикування потрібно правильно підбирати пісні, характерні віковим особливостям дитини. Так, трьохрічному малюку «дорослі» пісні не підійдуть, важкуваті для сприйняття та виконання! Для початку слід вибирати коротенькі поспівки, поки дитина не навчиться виконувати їх чисто (наприклад: Скаче жабка по доріжці, витягнувши свої ніжки; Я маленьке слоненя, люблю гратися щодня; Диби – диби – диби – ди). Не слід забувати про те, що було б просто чудово пританцьовувати чи акомпанувати на справжніх чи саморобних інструментах: кубики, дерев’яні палички, пляшки з сипучими крупами. Таким чином ритмічні рухи дають відчуття такту. Музикуйте, танцюйте, співайте з вашими дітками, адже саме ви стаєте основним прикладом наслідування для своїх дітей.

/Files/images/3 Діти пританцьовують.jpg

Рекомендації для батьків з розвитку музичних творчих здібностей у дітей.

Музика сприяє розвитку пам'яті, увазі, знімає стреси, активує роботу правого та лівого півкуль мозку, добре сприяє на розвиток художніх та розумових здібностей. Можливо у вашої дитини є талант до музичних здібностей, скористуйтесь рекомендаціями, розкрийте ці здібності та розвивайте їх,

1. В ранньому віці придбайте музичні Інструменти, щоб дитина змогла співати під музику.

2. Слухайте гарну музику - класику, фольклор, традиційні дитячі пісні.

3.Якщо дома є комп'ютер, можна придбати програму, з допомогою якої дитина могла сама складати та записувати музику.

Відвідуйте разом з дитиною симфонічні концерти, музичні театри.

1. Придбайте дитині систему Караоке та мікрофон.

2. Не карайте дитину за безлад в кімнаті, якщо це пов'язано з творчою роботою І вона ще не закінчена.

3.Обладнайте дитині кімнату, або її частину для творчих занять.

4.Відповідайте терпляче та відверто на всі питання дитини.

5.Надайте можливість дитині демонструвати свої творчі успіхи.

Показуйте дитині те, що його кохають таким як він є, а не за успіхи.

1.Спонукайте дитину до фантазії, вигадування різноманітних історій.

2. Хваліть дитину за успіхи.

3.Розвивайте у дитини позитивне сприйняття своїх творчих здібностей.

4.Придбайте матеріал для театральних вистав, лялькових театрів, щоб дитина змогла розвивати свою уяву, пам'ять, вміння перевтілення.

5.Починайте кожен день дитини зі співу улюбленої пісні.

6.Користуйтесь піснями ,як засобом одержання інформації.

7. Добре, якщо діти під музику танцюють І маніпулюють з предметами.

8.Організовуйте регулярні прослуховування музики, знайомте дітей з різними жанрами і стилями музики.

Обігруйте п'єси за мотивами відомих казок, або дитячих книг

1.Акцентуйте увагу на зовнішніх проявах настрою персонажів художніх творів, зображених на ілюстраціях, що дозволяє розуміти не тільки літературних персонажів, але і один одного.

2.Стимулюйте самостійність дитини.

/Files/images/ЦВЕТЫ.gif

Кiлькiсть переглядiв: 483

Коментарi